همساز

همساز پایگاهی است برای تامین مالی جمعی (crowdfunding) و جذب سرمایه جهت تولید فیلم مستند. اگر ایده ای دارید یا علاقمند به حمایت از تولید مستند در سوژه ای خاص هستید همساز بهترین محل برای شماست.

ما در همساز چه کار میکنیم؟

ما در همساز چه کار میکنیم؟

ما اینجا در همساز، یه واسطه هستیم. واسطه بین آدمهای خلاق و آدمهایی که میخوان از هنر و خلاقیت حمایت کنن و البته خودشون هم در آفرینش هنری سهمی داشته باشن. ما یه سری ایده های خلاقانه رو به شما معرفی کنیم و شما اگه خوشتون بیاد از صاحبان اون ایده ها حمایت میکنین. ما نسبت به کسایی که به ما اعتماد میکنن و جزو خانواده ما میشن مسئولیم. خانواده همساز از یه طرف فیلم سازهای باانگیزه و خلاقی هستن که ایده های نابشون فقط منتظر سرمایه برای تولیده و از طرف دیگه مردم فرهیخته ای که برای رویاهاشون و دنیای خودشون و اونچه که میبینن ارزش قائلن.

ما در همساز هر ماه چند کمپین تولید فیلم مستند داریم. زمان کمپین های ما معمولا یک ماهه است. در این مدت کارگردانها تلاش میکنن تا فیلم خودشون رو که معمولا در مراحل ابتدایی ساخت هست رو به همه معرفی کنن و حمایت مردم رو برای ساخت فیلمشون جلب کنن.

ما از روش تامین مالی جمعی (کرادفاندینگ) برای تولید فیلمهای مستند استفاده میکنیم. امروزه در دنیا سایت های زیادی هستن که از این روش برای به نتیجه رسوندن ایده های خلاقانه استفاده میکنن. سایت هایی مثل سینه کراد، کیک استارتر و ایندی گوگو

آدمهای علاقمند هم میتونن به دو طریق به فیلم سازها کمک کنن یا خیلی سریع و راحت کمک مالی میکنن و در ازای اون یه هدیه از طرف کارگردان دریافت میکنن یا کمکهای غیرمادی میکنن به روند ساخت فیلم، مثلا توی پژوهش یا پیدا کردن سوژه یا کمک به آسون تر شدن حمل و نقل و اسکان گروه فیلم ساز و مواردی شبیه به این. در این حالت هم به نسبت کمکی که میکنن هدیه ای از طرف سازندگان فیلم دریافت میکنن. لیست و انواع این هدیه ها برای پروژه های مختلف متفاوته که توسط کارگردان ها اعلام میشه. مجموعه این کارها باعث میشه خانواده همساز شکل بگیره. یه خانواده فرهیخته و هنرمند. خانواده ای که هر ماه کلی فیلم مستند با حمایت های مردمی تولید میکنه. بدون منت دولت و پول نفت. فیلم هایی که قراره حرف دل مردم باشه. حرف هایی که شاید اینطوری راحت تر میشه زد.