همساز

همساز پایگاهی است برای تامین مالی جمعی (crowdfunding) و جذب سرمایه جهت تولید فیلم مستند. اگر ایده ای دارید یا علاقمند به حمایت از تولید مستند در سوژه ای خاص هستید همساز بهترین محل برای شماست.

من باید چه کار کنم؟

من باید چه کار کنم؟

خیلی ساده است! شما یا مستندساز هستین یا میخواهید از یک فیلم ساز برای ساخت یک فیلم مستند حمایت کنین. ما در همساز برای هردوی شما برنامه مشخصی داریم:

اگر مستند ساز هستین؛

تنها کاری که باید بکنید اینه که در سایت ثبت نام کنین و طرح مستندی که میخواهید بسازید رو برای ما بفرستید. تو قسمت ثبت نام جدولی هست که فقط کافیه شما اون رو برای ما پر کنین. ما این جدول رو طوری طراحی کردیم که شما به راحتی بتونین اونچه در ذهنتون هست رو با ما درمیون بذارین و ما هم در مورد طرح شما سوالی برامون باقی نمونه. البته بد نیست قبل از اون قسمت قوانین پلت فرم همساز رو هم بخونین تا با قسمت حقوقی ماجرا بیشتر آشنا بشین.

ما طرح های شما رو میخونیم، در شورای همساز راجع بهش بحث میکنیم و اگه نظرات مثبت بود از شما دعوت میکنیم تا به صورت حضوری بیشتر با هم صحبت کنیم و بیشتر آشنا بشیم. بعد از اینکه صحبت هامون خوب پیش رفت! طرح شما به عنوان یکی از طرح های سایت معرفی میشه.

این همه ی کار نیست، ما بعد از آشنایی با هم یک مسیر تازه رو در همساز شروع میکنیم. ما کارهای زیادی با هم داریم تا شما بتونین یه کمپین موفقیت آمیز برای تامین سرمایه فیلمتون داشته باشین. ما تمام تجربه و امکاناتمون رو در اختیار شما میذاریم، چون این طور نیست که موفقیت شما فقط باعث خوشحالی ما بشه! موفقیت شما موفقیت ماست!

اگه میخواهید از یک فیلم مستند حمایت کنین؛

خوشحالیم که میخواهید به خانواده همساز بپیوندین! کار شما بسیار ساده است فقط باید قبلش تصمیم بگیرین چه نوع حمایتی میخواهید بکنین. شاید شما فقط بخواهید با پرداخت مستقیم پول به ما کمک کنید، و یا کار دیگه ای از دستتون برمیاد. ما همه ی راههای که یک نفر میتونه کمک کنه تا فیلم مستند مورد علاقه اش ساخته بشه رو در نظر گرفتیم.

وقتی با یه پروژه که در سایت به شما معرفی شده آشنا شدین و خواستین به ما بپیوندین کافیه روی لینک حمایت کلیک کنین و بعدش از میان گزینه های حمایت مادی یا غیرمادی یکی رو انتخاب کنین.

 اگه سراغ حمایت های مادی برین میتونین خیلی راحت با پرداخت پول از ساخت فیلم مستند کمک کنین. کم بودن مبلغ حمایت شما برای ما اصلا مهم نیست، حتی هزار تومن، از اون مهمتر اینه که ما یک نفر دیگه رو در کنار خودمون احساس میکنیم که به خودش این زحمت رو داده که همون هزار تومن رو کمک کنه، این خیلی عالیه! البته شما در قبال هر کمکی که میکنید یه هدیه دریافت میکنید. این هدیه ها بنا به خواست و خلاقیت کارگردان تعیین میشه.

اما شاید نخواهید پولی هزینه کنید ولی امکاناتی دارین که میتونه به گروه سازنده فیلم کمک کنه. مثلا ماشینی دارید که میتونید در اختیار گروه بذارید و یا یه خونه کوچیک در شهری که فیلم داره در اونجا ساخته میشه که میتونه محل اسکان گروه فیلم ساز باشه، یا سوژه ای میشناسین که به درد فیلم میخوره، یا حتی خودتون فیلم ساز حرفه ای هستین و میتونین در تصویر برداری یا صدابرداری و یا هر زمینه دیگه ای به کارگردان کمک کنین. ما مجموعه این کمک ها رو پیش بینی کردیم و در هر پروژه ای بسته به اعلام نیاز کارگردان اونها رو اعلام میکنیم. شما میتونین در بخش کمک های غیرمادی در هر کدام از این موارد که دوست دارید به ما اعلام آمادگی کنید. ما با شما تماس میگیریم و ان شاالله همکاری خوبی با هم خواهیم داشت.